čtvrtek 21. prosince 2017

Kdo je Poslední PannaOkolnosti mě nakonec donutily napsat tenhle článek. Řekla jsem o blogu kamarádce, kvůli které se dostal dodaleko širšího okruhu lidí, než bych si přála. Když jsem se to dozvěděla, měla jsem samozřejmě strašný vztek. Nicméně jsem do toho od začátku šla s tím, že je to veřejný blog, na který může narazit kdokoli, a tak nějak jsem nikdy nezapomněla, že ta možnost existuje.

Gratuluju, že jste mě poznali, a vlastně doufám, že jste se pobavili, protože jestli ano, tak jsem vlastně moc ráda; protože o to mi celou dobu šlo. Ukázat, že se člověk nemusí brát příliš vážně, že v životě existují horší i lepší zážitky a že i když se cítíte trapně, nejste první ani poslední člověk na světě, komu se něco takového děje.

Jestli jste došli k názoru, že jsem totálně blbá a ubohá kráva, která si v životě nikdy nikoho nenajde, tak vám samozřejmě také gratuluji, jen si ten názor pěkně nechte, protože já ho nechci. Je váš. Pokud jste došli k jakémukoli názoru, o kterém si myslíte, že si žádá, abychom ho spolu probrali, pojďte si o tom promluvit se mnou osobně. Pozvěte mě na kafe, napište mi e-mail nebo mi napište na Facebooku. Pokud ale o mně budete mluvit za mými zády, přijdete o můj názor, což je podle mě docela škoda, protože umím být i celkem vtipná, no ne? 

Ušla jsem už dlouhou cestu, a proto se nenechám odradit tím, že o mně někdo bude vědět všechno, co jsem tady psala. Protože s každým milým komentářem jsem vždycky viděla, že to má smysl. Že mám moc někoho pobavit, zlepšit mu den nebo mu dodat sebevědomí. Našla jsem něco, co mě naplňuje, čím se bavím, do čeho dávám svůj talent. A to je pořád obdivuhodnější a více naplňující než někomu ubližovat, posmívat se mu nebo ho vydírat. Přála bych všem, aby někdy zažili takovou radost a naplnění z něčeho, co milujete a co začne mít smysl nejen pro vás samotné, ale ještě se to znásobí tím, že se podělíte s ostatními.

Ne, mně neublíží, když lidi budou vědět, kdo jsem. Naopak.

Děkuju všem, kteří tenhle blog čtou. Je to zajímavá směska názorů na panenství, sex a všechno ostatní okolo. Baví mě vaše komentáře a jsem za ně vděčná. Jít s kůží na trh chce vždycky velkou dávku odvahy, kterou jsem teda splašila bůhvíkde, ale našla jsem ji. 

Tak kdo tedy byl Poslední Panna?

Já. Já jsem byla Poslední Panna.
Jmenuji se Terka, je mi jednadvacet a daleko důležitější než to, jestli jsem nebo nejsem panna, je to, že mám odvahu. Že jsem na tomhle blogu udělala něco, co pro mě mělo smysl, a podle vašich komentářů to mělo smysl i pro vás. Daleko důležitější než, jestli jsem nebo nejsem panna, je to, že teď už vím, že mám kolem sebe lidi, na které se můžu spolehnout, a že o sobě vím, že jsem dobrý člověk a že jsem něco dokázala. Daleko důležitější je to, že jsem tady udělala kus práce, který mě naplňoval a těšil, byť se to celé původně zrodilo z naprosto opačných důvodů. Jsem si jistá, že většina věcí se neděje pro nic za nic a věřím sama v sebe a svou lásku. A pokud vás tenhle blog naučil alespoň trochu víc věřit nebo sám sobě zasmát, tak mi to nemohlo dát nic lepšího.

Moc vám všem, kteří můj blog čtete, děkuju. Nesmírně si toho vážím a jsem šťastná, že jsem toho tolik dokázala, a to i díky vám všem čtenářům a nejen těm pozitivním, ale i negativním zprávám a ohlasům.

Takže mějte rádi v první řadě sami sebe, protože vy jste vaše jediná jistota, se kterou můžete a musíte počítat do konce života, pracujte na sobě a važte si svých úspěchů a nebojte se dělat chyby. A všechno dobré, co toho jen na světě je, dřív nebo později bude nadosah.

S láskou
Poslední Panna Terka

P.S: Pokud jste došli k názoru, že byste si ještě rádi prohlédli můj obličej, protože si ještě pořád nejste jistí, jestli mám tři nebo pět brad, můžete mě sledovat Instagramu.  A třeba se ozvěte, budu se těšit :)

13 komentářů:

 1. Palec nahoru. Jeden čas sem chodila po Brně a říkal jsem si, jestli treba toto není ona. A už vím. Si super.

  OdpovědětVymazat
 2. Krásně napsané. Jsi pro mě ztělesněním odvahy za takovou reakci. Tvůj blog je super, krásně píšeš, je to osobní a inspirativní. Navíc si myslím, že kromě toho, že tvoje příběhy mnohé pobavili děláš i něco důležitějšího. Spousta holek se dnes už v patnácti nebo čtrnácti cítí jako, že dokud nebudou mít sex a zkušenosti, budou méněcenné. Nic takového ale není pravda a holek, co si myslí, že jsou něco víc, proto, že si dokázaly před někým lehnout na záda, těch je mi upřímně líto. Obdivuji tvojí odvahu a fakt doufám, že tě lidská povrchnost a zákeřná iracionální zlomyslnost neodradí od toho psát další příspěvky. Tvoje čtenářka, která teda sice není panna, ale je tvojí největší fanynkou <3

  OdpovědětVymazat
 3. Fandím ti celou dobu a to, že teď víme, kdo blog tvoří na tom nic nemění :)! Když budeš mít někdy čas, můžem někde v Brně pokecat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nechystáš se skončit,že ne? Pořád můžeš psát o čemkoliv jiném :)

   Vymazat
 4. Oceňuji vysoce velkou dávku odvahy a posílám palec hore:-)

  OdpovědětVymazat
 5. Hezký Vánoce Terko! A doufám, že jde spojit otevřené psaní s tím, jako by tě stále nikdo neznal:)

  OdpovědětVymazat
 6. Já jsem si o Vás nikdy ani na vteřinu nemyslel, že "jste kráva". Naopak se mi Váš blog vždy líbil a většina Vašich článků mne zaujala.
  Přeji Vám hodně štěstí v dalším životě, teď hlavně úspěšné studium, pohodové Vánoce a v příštím roce ať se Vám všechno špatné vyhne obloukem.
  Milan

  OdpovědětVymazat
 7. Je opravdu smutné, že člověk v tak osobních věcech asi doopravdy nemůže věřit nikomu. Píšu si deníky, takže si dokážu představit, jak pro tebe musel být tenhle blog...intimní.
  Bod za odvahu, že jsi se po odhalení své identity zachovala tak statečně, on to byl ale asi jediný způsob, jak z toho vyjít s hlavou hrdě vztyčenou, a o to asi kolikrát jde nejvíce - zachovat si hrdost. Což my, panny v pokročilejším věku, víme moc dobře.
  Ještě bych ráda nakonec řekla, že i přes nepříznivou konstelaci, je možná i fajn, že ukazuješ světu, že i panna, která má přes dvacet může být atraktivní a sympatická. Třeba svůj obličej taky někde vylepím. :D
  Augusta

  OdpovědětVymazat
 8. Máš můj obdiv. A přesně rozumím tomu, jak ses cítila, když tě okolí odhalilo. Že začátku jsem to měla s blogem stejně. Milionkrát jsem ho chtěla smazat, protože mě našli spolužáci... I když ty máš plus tisíc bodů za to, na jaké téma píšeš a jak statečně ses k tomu postavila :)

  A mezi námi děvčaty.. Jsi fakt kočka.

  OdpovědětVymazat
 9. Nikdy mě nenapadlo, že tě někdo může vnímat jako "ubohou a blbou krávu", já se totiž u tvých článků bavila... kromě toho, že umíš psát fakt vtipně a chytlavě, jsi mi přišla strašně sympatická :D A touhle reakcí jsi mě jen utvrdila v názoru.
  Btw myslím, že nejsem jediná, kdo se na tvoje články vždycky těšila, takže doufám, že s tím nesekneš :)

  Krásné Vánoce a úspěšné zkouškové!
  MG

  OdpovědětVymazat
 10. Pro mě jsi holka, co dělá užitečnou věc. Protože je fakt smutné, když v 21. století někdo ženu hodnotí podle absence nějaké blány. A rozhodně nejsi kráva! :-)

  OdpovědětVymazat
 11. Panna nebo ne, rozhodně máš koule :))

  OdpovědětVymazat
 12. Fandím ti a jsi vtipná kočka ;-)

  OdpovědětVymazat