sobota 7. října 2017

Nejlepší strašně dobré věciUvědomili jste si někdy význam těch dvou slov "strašně dobré"? Automaticky je v sobě máme k vyjádření něčeho opravdu hodně dobrého, něčeho vážně super. Když si tuhle frázi ale rozložíte, uvědomíte si, že slovo "strašně" má primárně pejorativní význam. Něco strašného je špatné. Něco dobrého je super. Takže je trochu nutné tohle slovní spojení přehodnotit, a to třeba na následující významy:

Strašně dobré je dát si v noci jídlo. Třeba taková pizza, smažák v housce nebo kebab v nonstop bistru. A s čím více promile v krvi a čím nezdravější jídlo, tím strašněji lepší. Protože takové jídlo v sobě přesně nese ty dva paradoxy; je to sice kalorická bomba, ale na druhou stranu vám pomůže lépe  zpracovat všechen ten alkohol. Takže pokud někdy nebudete vědět, co se životem ve tři ráno, rozhodně doporučuji. (A ani nemusíte být až tak opilí. Vlastně nemusíte být vůbec opilí. A ani venku. Můžete prostě vstát z postele a dát si ve tři ráno jídlo z lednice. To se taky počítá.) Strašně dobré jídlo!

Strašně parádní je jít do postele namalovaná. Sice to strašně ničí pleť, ale druhý den ráno se nemusíte znovu malovat. Ideální, když vám po párty zbývají jen tři hodiny spánku, než jdete zase do školy. To pak potřebujete každou minutu k dobru. Takže stačí jenom znovu přetřít pusu rtěnkou a jste naprosto ready (pokud teda nezačnete zvracet). Strašně dobrý make-up!

Další strašně dobrou věcí je pomlouvat ostatní lidi. Na tom není na jednu stranu vůbec nic pěkného, ale na druhou stranu se u toho s kamarádkami dobře pobavíte a zasmějete a smích přece má blahodárné účinky. A ještě k tomu pokud se to dotyčný nedozví, není už vůbec co řešit. Strašná sranda!

Strašně elegantní je i vzít si boty na osmicentimetrovém podpatku, o kterých už při prvním vyzkoušení víte, že to jsou žravé bestie, které budou usilovat o život vašim prstům u nohou. Takže když pak kráčíte ulicí a proklínáte se, co jste to zase udělaly, a vaše chodidla křičí o pomoc, ale stále vypadáte celkem elegantně, a to zejména tehdy, pokud je na vás ta strašlivá bolest i vidět, například v křečovitě sevřeném výrazu vaší tváře nebo táhlém tichém úpění o pomoc. Strašně elegantní!

Strašně dobré je vymačkávat si černé tečky a jiné pupínky. Sice se ve většině případů ještě třikrát zvětší a vy pak několik dní chodíte jako zarudlý strašák, ale ten pocit je prostě... strašně uspokojivý!

Strašně super je pozorovat nádherné sexy kluky, když víte, že si ani neškrtnete. Zejména to platí třeba pro ty zadané, homosexuální nebo naprosto neznámé náhodné kolemjdoucí. A ještě lepší to je s lahví vína a s kamarádkou. A s bodovou škálou. Strašná legrace!

A strašně dobré je, když vás chce někdo, koho vy ne. A když je ten dotyčný evženovitý typ, takže vám pořád píše, něco nabízí a zkrátka nedokáže pochopit, že vy nemáte zájem, ale vy mu to zároveň nechcete říct přímo. A co si budeme povídat, všichni jsme někdy Evžen, takže když los zrovna padne na někoho jiného, je to super a není důvod si to neužít, hm? (Samozřejmě tedy v rozumné míře.) Strašně parádní!

A v neposlední řadě je strašně dobré psát tenhle blog. Sice dávám veřejně na odiv tolik věcí, kolik o mně neví ani vlastní máma, ale alespoň jsem se ještě nezbláznila. Prostě strašně super!

Tak se přiznejte, jaké jsou ty vaše strašně dobré věci. Samozřejmě by se do toho daly zahrnout třeba ještě i drogy, ale jsme přece ve slušné společnosti, že :D 

15 komentářů:

 1. Chjo, já už jsem ti chtěla tolikrát okomentovat nové a nové články a pak mi do toho přijde tolik věcí a zapomenu a pak zapomenu, co jsem chtěl napsat...jsem strašně skvělá komentátorka, fakt že jo.
  Každopádně...přiznám se, že jsem všech těchto věcí vinna a občas se za ně ani dokonce nestydím :D!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V pohodě, taky už docela dlouho moc nových článků nebylo :D

   Vymazat
 2. Tak tohle je naprosto strašně dobře pravdivé. Miluju tvoje články....

  OdpovědětVymazat
 3. Tak to já mám strašně dobré to noční jezení, ale přeci jen k něčemu to je, proč by jinak bylo světlo v ledničce? :D namalovaná do postele už nikdy, to raději překonám únavu a odlíčím se, protože mi vždycky naskočí tolik ošklivých pupínků pokud to neudělám... :D

  LENN

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně! Světlo v ledničce je jasné znamení :D

   Vymazat
 4. :D vystihla si dokonale spojení "strašně dobré".

  OdpovědětVymazat
 5. Patří to částečně do kategorie pupínků, ale zasloužilo by to vlastní...zkrátka všechny ty fyzické procesy, které způsobí, že něco strašně potřebuje z těla ven (třeba smrkanec a ideálně před tím strašně sexy, zadaným, nebo homosexuálním kolemjdoucím). Strašná úleva!

  OdpovědětVymazat
 6. Nejde o nic jiného než o projev úpadku užívání mateřského jazyka. A je to tedy opravdu strašné.
  Milan

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A Milan je kazišuk.
   A.

   Vymazat
  2. Tohle za úpadek nepovažuji. Je to expresivní výraz, to ano, ale na takovém vyjádření nevidím nic špatného. To by úpadek znamenala skoro veškerá neformální mluva.

   Vymazat