pondělí 1. května 2017

Můj Tinder týden lásky - den 4. - pan Kokos
Ve čtvrtek jsem byla iniciativní já, neboť jsem měla hospod už dost. Navrhla jsem promítání koncertu, neboť pan Čtvrtek měl na profilu kapelu Doors a tvrdil, že má rád osmdesátky a starší hudbu obecně. Když jsme se sešli, pivu jsem se ovšem opět nevyhnula.

Pan Kokos byl poměrně obyčejný kluk, nepříliš vysoký, v černé kožené bundě a džínách. Hodně mluvil a jako vždy jsem konverzaci rozvíjela hlavně díky historkám o škole. Zezačátku to všechno ušlo, ale jakmile promítání začalo, došla mi celkem zásadní věc, a to, že koncert nebyl nejideálnější místo na rande, neboť jsme na sebe museli pořád řvát, kvůli čemuž jsem byla poprskaná snad víc, než kdybychom se líbali. A hádám, že pan Kokos na tom byl asi taky celkem podobně.

Pan Kokos ovšem nevypadal, že by mu zvýšená hladina zvuků okolo nějak vadila. Hhodně mluvil a nevypadal, že by ho zajímalo, jestli poslouchám, nebo jestli ho vůbec slyším. A nejpozoruhodnější byl jeho nejčastější slovní obrat; krásný slovenský ekvivalent od našeho českého ty vole, tedy „ty kokos,“ které zní možná ještě debilněji. 

Právě toto slovní spojení se stalo stěžejním bodem celého večera, možná ještě výraznějším než hudba, která se linula z reproduktoru kousek od nás. Postupem času jsem buď začala být vnímavější vůči kokosům, nebo panu Kokosovi začínala docházet slovní zásoba, nebo se vytasil s těmi nejlepšími historkami, které bylo nutné řádně podtrhnout.


„Ja vlastne nepoznám ani jedného z tých, ktorí tam hrajú, ty kokos.“
„Ten má teda účes, ty kokos, to je tá deka, ako to nosil ten váš Jágr, nie? Ako sa to mohlo niekomu páčiť, to snáď nie je možné.“
„Pozri na ten plášť, to je teda módny výstrelok, ty kokos, to akože vážne niekedy niekto nosil ?“
„Rifle a rifľová košeľa, ty kokos, to je teda bomba!“
„Ty kokos, Bono s vlasmi, to si robíš piču!"
„Ten vyzerá ako buzík, ty kokos!“
Já: „No to je tím, že je.“
„No ty kokos! A rap náhodou nepočúváš?“

Po chvíli jsem měla kokosů dost, zvlášť poté, co vyšlo najevo, že má pan Kokos pozoruhodnou schopnosti začít vyprávět historky, které mě nezajímaly, vždycky když hráli mé oblíbené písničky. Naštěstí jsem se brzy naučila houpat se do rytmu tak, aby to vypadalo, že zároveň přikyvuji. Mrzelo mě jedině to, že jsem se při tom na něj musela občas podívat, respektive po něm hodit postranní pohled, neboť jsme seděli vedle sebe. Tento kousek slušnosti vzal zasvé, když se na záznamu objevil Bryan Adams, protože od toho jsem prostě nemohla odtrhnout oči. Asi pět minut kýžené samoty jsem nakonec získala, když šel pro další pivo.

Nakonec z pana Kokose vypadlo, že má rád český a slovenský rap a ve starší hudbě se evidentně vyznal asi jako koza v pastvě… nebo možná koza v kokosu. Alespoň od něj bylo hezké, že obětoval a šel se mnou, ačkoli bych byla bývala daleko radši ocenila samotu, ve které bych si mohla užít hudbu bez nutnosti společenských interakcí. Ale dobře, to mě mělo napadnout už předtím, když jsem to navrhovala. Bohužel mi ale evidentně v té euforii, že nepůjdu do hospody, nedošlo to podstatné.

Na konci večera jsem byla úplně kokos, ty kokos. Pan Kokos mě doprovodil na zastávku a krátce objal (zase ten slovenský temperament?), než jsme se rozloučili.

Noční oběd byl ten den velmi chutný. Byla jsem nesmírně vděčná, že jsem v něm nenarazila na žádný kokos.

6 komentářů:

 1. No prostě nesoulad. Vyzkoušeno, ujasněno.
  Jako parazitní slovo je určitě lepší to "ty kokos" než většina obvykle užívaných. Je aspoň nevulgární a nábožensky i politicky neutrální.
  Milan
  P.S. Jaká parazitní slova v mluvené řeči užíváte Vy?

  OdpovědětVymazat
 2. Zajímá mě, kde sebral Doors :D. A proč si to tam ten vůl (kokos) dává, když poslouchá opak. :D

  OdpovědětVymazat
 3. tohle mě fakt baví! :D "ty kokos" bych asi slyšela radši, než i mnou užívané "ty vole", ale chápu, že po chvíli je tenhle výraz už pěkně nepříjemnej :D
  super článek, těším se na další!

  OdpovědětVymazat
 4. "Ty kokos" eště de. Si představ, že by sklouzl k místy taky populárnímu "Ty děvko" :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Lepší spoustu kokosů než plná pastva volů ;) Koukám, že další vydařené rande :D

  Zápisky z cest a života v Anglii ⇨ Secrets of M

  OdpovědětVymazat
 6. Každému občas nějaké to slovíčko ujede, ale co je moc, to je moc. Přezdívka očividně oprávněná. I když pořád lepší poslouchat "ty kokos" nebo "ty vole".

  OdpovědětVymazat