čtvrtek 6. dubna 2017

Sedm rande za sedm dnů aneb Můj Tinder týden láskyAhoj všem! Dobře, tenhle článek se nedá začít jinak než omluvou. Nebo ne, raději ho začnu důležitým sdělením, že na mém staropanenském stavu se (jak jinak) nic nezměnilo! Jen jsem zažila celkem bizár (a tady se zase sluší napsat "jak jinak"), o kterém vám samozřejmě ještě barvitě napíšu. Moje krize byla trochu způsobena i tím.

Co se týče toho, proč jsem nepsala, tak se musím přiznat, že jsem trochu ztratila motivaci a přes zkouškové se mi ani psát nechtělo. Pak mě znechutily i e-maily, které jsem dostala, s nabídkami "zbavení mě mého problému", které mi přišly tak nechutně slizké, že jsem si připadala pošpiněná jenom tím, že moje články takoví lidé četli. Ale co už, jak psala Iva Roze: "... je to těžké, protože čím upřímnější jsi, tím více se odhaluješ a tím víc ze sebe děláš potenciální terč, ale na to musí být člověk připravený." 

V tomhle článku jsem se vám rozhodla představit projekt, ke kterému jsem se odhodlala z části kvůli blogu, zčásti kvůli sobě: Rozhodla jsem se jít na sedm rande za sebou v průběhu jednoho týdne.

Po vzoru novinářky Ivy Roze, která si před dvěma roky domluvila rande na každý májový den, jsem se rozhodla začít s lehčí variantou; rozhodla jsem se domluvit si rande na každý den jednoho týdne. Když se sejdu se sedmi kluky, zvýším tím svoje šance potkat někoho normálního, no ne?

Takže jsem tedy začala. Mým nejlepším spojencem se stala aplikace Tinder; domluvila jsem si sedm rande takřka během tří dnů. Pokud nevíte, co to ten Tinder vlastně je, tak se jedná o mobilní aplikaci na seznamování, ve které na bázi metody osvědčené ve čtyřicátých letech minulého století posíláte ty na první pohled zdravé a fyzicky zdatné jedince doprava, zatímco ty evidentně duševně či jinak nemocné doleva. Poté, co jsem si vybrala několik na první pohled práceschopných jedinců, jsem jim začala psát.

Mých sedm rande za sedm dní byla z velké části i výzva. Vždycky jsem se totiž pokládala za introvertní, měla jsem za to, že se neumím bavit s lidmi, že si nemám s nimi co říct. Zároveň jsem se nerada seznamovala a poté, co jsem si na škole vytvořila okruh svých kamarádů, bylo těžké z něj vystoupit a začít se seznamovat i jinde, překonat nechuť a lenost. Dalším aspektem bylo zjistit, jak si povedu v konfrontaci s úplně cizími kluky, se kterými mám vlastně společné jenom to, že jsme se setkali napravo.

Jenže pak tu byl aspekt toho, že jsem Tinder předem odsoudila. Ani chvilku jsem nedoufala, že bych si mohla najít kluka právě přes něj. Jistě, neříkám, že je to správně, odsoudil lidi, které ani neznám, když jsem ještě ke všemu paradoxně jedna z nich. To ze mě dělá velkého pokrytce, ale co už, nějak jsem tenhle názor za celý týden nedokázala přehodnotit. Mělo to ale výhodu, neboť mě to absolutně oprostilo od jakýchkoli očekávání. Vlastně jsem si začala přát, aby ta rande byla špatná, aby ti kluci byli pitomci, aby to bylo celý týden fiasko za fiaskem, protože pak by se o tom psalo samo, a to bylo to, co jsem chtěla ze všeho nejvíc.

Jak už to ale bývá, vždycky zapracovalo zvrácené očekávání, tedy že moje původní očekávání bylo naprosto vyvráceno a nenaplnilo se. Obvykle to funguje tak, že čekám lepší a pak jsem zklamaná, teď jsem nečekala nic nebo že to bude horší, a taky jsem trochu byla zklamaná, ale vlastně ani ne.

Ten týden mi přinesl nové zkušenosti a dokonce i nové postoje. Neřekla bych, že mě naučil víc se vyznat v mužích, ale naučil mě víc se vyznat v sobě samé, v tom, co chci a co ne, co můžu nabídnout a co chci dostat. Bylo to pro mne hektické, ale přínosné.

Jak to probíhalo? V příštím týdnu čekejte články! A pokud se vám nebude chtít čekat, přečtěte si Rande, aneb měsíc lásky s nepřetržitou kocovinou v zádech od Ivy Roze :)

Další články v rubrice:
8 komentářů:

 1. Hurá!Konečně nový článek. Zpříjemnila jsi mi den :-).

  OdpovědětVymazat
 2. Parada! Tahle vyzva zni hodne, hodne zajimave... Jen mi prijde, ze to muze byt bud totalni zabava, nebo totalni utrpeni :D Tak jsem zvedava na tve clanky! :)

  OdpovědětVymazat
 3. Už se těším na zážitky z Tinder dates :D kamarádka mi vykládala o Tindru dost podrobně a její zážitky taky stály za to!

  Zápisky z cest a života v Anglii ⇨ Secrets of M

  OdpovědětVymazat
 4. Moc hezký úvodní obrázek.
  A na ty články se těším, to bude zajímavé.
  Milan

  OdpovědětVymazat
 5. Přiznám se, že mám obecně k online seznamkám dooost výhrad a nedokážu si představit sebe samu, jak si tam hledám partnera "na život". Možná fakt na ten sex, ale jinak... :D
  Každopádně, nikdy neříkej nikdy, žeano. Jsem moc zvědavá, jak tvoje rande probíhala a těším se na report :).

  OdpovědětVymazat
 6. V článku máš jeden odstavec dvakrát :)

  Jinak k článku. Skvělý nápad a ještě úžasnější je, že jsi to fakt udělala! Gratuluju. A už se těším na články s tímto tématem. Cítím, že to bude hodně zajímavé a bude to stát za to ♥

  Gabux

  OdpovědětVymazat
 7. Znáš asi blog Styky s Emou? :-)
  A slyšela jsi poslední podcast ze série Zhasni! Radia Wave? Ten je zrovna na to stejné téma :) (ale Tvůj článek vznikl dřív, to je fakt)

  OdpovědětVymazat