úterý 25. dubna 2017

Můj Tinder týden lásky - den 3. - Dezertér


Středeční rande, říkejme mu pan Dezertér, vypadal na první pohled starší, nebyl příliš vysoký, ale měl široká ramena a na jeho kulaté tváři bylo vidět na první pohled cosi vojenského, stejně jako na jeho oblečení; měl khaki mikinu a béžové kalhoty. Zelený mozek, napadlo mě okamžitě. Je vtipné, jak je na někom přesně vidět, co dělá a co ho zajímá, čím žije. Tenhle mě naopak překvapil mile, protože na fotce měl vous, přičemž teď už ne. (S politováním mi oznámil, že ho vojáci ani mít nemůžou. Bod pro vojáky!)

Říkal, že nemá orientační smysl, což se potvrdilo, když si spletl uličku a do kýžené hospody jsme prošli jednou ze zadních, které byly vylidněné. Ptal se, jestli se nebojím, tak jsem mu vyprávěla o pepřáku, který jsem s sebou ani neměla. (Později vyšlo najevo, že sbírá nože a jeden měl v kapse a po jednom dalším v každé botě, takže bych stejně neměla šanci ani s pepřákem v obou rukách. Naštěstí to nebylo potřeba.)

Hospodu jsme posléze nalezli. Pan Dezertér byl voják, voják, voják, armáda byla jeho posláním a pozemským úkolem, takže jsem si poslechla o výcviku a vizi armády a drilu a posilovně a tak. Když nemluvil o armádě, vyprávěl o svém životě na menší vesnici, došlo opět i na jazykové rozdíly mezi českými a moravskými nářečími. 

Ukázalo se, že je tak trochu šovinistický, ale zato znal slovo anabáze a věděl, že muž do hospody vchází první, za což jsem mu přičetla body k dobru. Dalo se s ním mluvit a ukázalo se, že vůbec není hloupý, přestože označení zelený mozek na místě pořád bylo. Notnou chvíli jsme se hádali o tom, jestliže je Na západní frontě klid protiválečné dílo, neboť zarytě tvrdil opak. Všechno ještě korunoval výrokem (myšleným snad jen napůl vážně), že ženské nepatří za volant, když jsem se ho snažila pobavit historkou o svém orientačním (ne)smyslu.

Bylo pozoruhodné, že za celou dobu, co jsme seděli v hospodě, nevyndal z pusy žvýkačku. A ano, s tou žvýkačkou pil i pivo. Ale víte, jak se říká, proti gustu žádný dyšputát... Jen by ta žvýkačka asi nebyla ideální, pokud by si ji nechával úplně na všechno, ale to jsem se naštěstí toho večera nedozvěděla.

Zatím byl z těch tří rande celkem nejlepší, zvlášť poté, co jsme se shodli ve smyslu pro černý humor (který je tak černý, že by mohl sbírat bavlnu). Po cestě z hospody jsme si dokonce vyprávěli vtipy a já si říkala, že to vážně není úplně zlé. Už jsem si taky říkala, že tomu bych i dala šanci (jen ten šovinismus bych z něj musela důkladně vytlouct).

Jenže jakmile jsme došli na zastávku, nastal asi nejvtipnější moment z celého týdne. Voják zahlásil: „To je můj autobus!“ a vyběhl sprintem, jako kdybych po něm střílela ze samopalu a on se běžel schovat do zákopu. V běhu na mě ještě stihl zavolat milý a romantický pozdrav: „Čus!“

Jeho útek mě ovšem naladil pozitivně, neboť jsem konečně získala dobrou historku. Jen mám trochu strach o Českou republiku, protože kdyby někdy vstoupila do války, asi by nebylo úplně dobré, aby naši vojáci takhle sprintovali před nepřítelem… i kdyby ten nepřítel měl mít metr šedesát a růžové boty na podpatku.

Pokud chcete vědět, jak to s mými nápadníky dopadlo, sledujte blog, protože po dokončení všech článků z celého týdne vám podám detailní shrnutí toho, jak se věci vyvíjely pak.

5 komentářů:

 1. Někdo by skoro řekl, že ujíždíš na uniformách.

  OdpovědětVymazat
 2. Nože v botách!:) A nežvýkal v té puse kyanidovou kapsli?
  Černý humor mám taky v top 10, co by měl obsahovat otec mých dětí, ale za vojáka by šel plný počet bodů dolů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Správný muž má vždy nůž.
   Ve valašském podání každý všivák má svůj křivák.
   Milan

   Vymazat
 3. Vojáci z povolání jsou lidé trochu zvláštního ražení. Vždy tomu tak bylo a vždy tomu tak bude. Mají ovšem jednu velkou výhodu: obvykle se na ně lze spolehnout. Ctí závazky.
  A že od Vás utekl? To může mít mnoho důvodů. I na jeho straně, ne jen na Vaší. A je to skvělá záminka k rozvinutí konversace. Schválně, jak bude reagovat na dotaz "proč jsi ode mne tak rychle utekl?".
  Milan

  OdpovědětVymazat