sobota 22. října 2016

169 aneb každodenní nástrahy v životě toho třetího


Skoro se divím, že jsem o tomhle nenapsala hned ze začátku, protože jestli by něco mělo definovat single stav, je to právě tohle. Hádám ale, že jsem nejspíš nebyla dost vyspělá a připravená o tom mluvit, ale jsem si jistá, že nyní už uzrál čas, abych se dotkla tématu s názvem Ten/ta třetí.

Zažil to asi každý, kdo byl alespoň jednou sám ve společnosti nějakého páru, kdo byl zkrátka třetí do počtu. Už jsem psala, že jakési nutkavé potřebě pořád se partnera dotýkat skutečně nerozumím, zvláště pak pokud je v extrémní formě, která zahrnuje vše mezi divokou líbačkou a solidní předehrou. Když máte štěstí na ohleduplné kamarády, spokojí se jenom se zamilovanými pohledy či doteky. Ani tak to ale z oné situace nedělá o nic příjemnější zážitek. 


První typickou svízelnou situací je například obyčejná chůze po chodníku. Dva vedle sebe ještě všude projdou, ale tři vedle sebe už jsou bez šance. Nebo spíš ten třetí, který chce projít vedle těch dvou, je bez šance. Takže takový nebohý třetí článek páru většinou chodí ve škarpě, pod úrovní obrubníku, ve frekventované silnici nebo klopýtá dva kroky vzadu nebo naopak vepředu, což je asi ta nejlepší možnost. O chození pod deštníkem ani nemluvě, to prostě neexistuje, pokud nemáte vlastní. Ale jestli ho mermomocí chcete, můžete ho beze všeho držet nad párem před vámi, aby měli volné ruce na osahávání a další hrátky. Jistě budou náramně vděční, že je tak přáno jejich lásce a na světě už neprší.

Další taková prekérní situace (opakuji - prekérní jen pro toho třetího) nastává, když si pár začne vyměňovat vtípky či komentáře jakéhokoli druhu, nedej bože nějaké zamilované lichotky nebo dvojsmyslné narážky či šeptání do ouška. To pak člověku nezbývá nic, než sedět mlčky vedle a tvářit se, že jeho vlastní nehty jsou ta nejzajímavější věc na světě, která si žádá plnou a bezvýhradnou pozornost, nebo klasicky otevřít telefon a promazávat dva roky staré fotky nebo sms zprávy, tváříce se naprosto nejvíc zaměstnaně. Tento fenomén párové konverzace může být i poněkud nepříjemnější, pokud se například budete chtít na něco ptát, ale ani po čtvrtém zopakování otázky na vás nebude brát zřetel.

Co se týče dalších aspektů, nemůžu nezmínit vcházení do dveří či vycházení z nich. Když jste holka a budete mít štěstí, kluk vaší kamarádky si možná všimne, že jste holka, a podrží dveře i vám. Když jste kluk, budete to mít těžké v každém případě. Nicméně v každém případě se musíte mít pořád na pozoru, protože zatímco se rty zamilovaného páru střetnou v něžném polibku na oslavu příchodu do místnosti či odchodu z ní, váš obličej se střetne leda tak se zavírajícími se dveřmi.

Pokud si nedejbože vyrazíte do hospody, restaurace či jiného podniku, ve kterém se platí, budete to jistě vy, kdo se stane číšníkovým oblíbencem, protože nebýt vás, mohl by pár platit dohromady, jenže takhle se z toho stane "každý zvlášť," což je jedno z nejméně oblíbených slov každého, kdo někdy pracoval v pohostinství.

Dalším ožehavým tématem je otázka - kam s očima? Sice bývá zvykem dívat se na svoje společníky v konverzaci, jenže když se dva dívají do očí výhradně sobě navzájem, těžko je požádáte o vytvoření očního kontaktu v trojúhelníkovém seskupení.

Nebo když se ocitnete na ulici a přijde na loučení. Zkrátka máte zaručeno že si prohlédnete věci, kterým byste jindy nevěnovali ani pohled, jako například reklamu jako stvořenou pro grafický odpad na lampě, zajímavý vzorek na kanále na chodníku, špínu na stole ve tvaru pentagramu a podobně. Protože stejně jako nouze naučila Dalibora hrát na housle, z vás se stane mistr zírání na detail a zaměření na nejnepodstatnější věc v okolí. A kdyby byly někde poblíž housle, za pár minut jistě budete hrát tak, že by z vás i Dalibor měl radost.

A pak může přijít ještě zlatý hřeb; když si náhodou někdo z páru povšimne vašich pohledů nebo očividného nepohodlí, pohladí vás po ruce a řekne: "To bude dobrý, taky si někoho brzo najdeš, uvidíš!" a aby svá slova potvrdil a podpořil vás, strčí jazyk do pusy svému protějšku a na dalších deset minut si vás ani nevzpomene.

Ale jednu nespornou výhodu to samozřejmě má - vždycky se můžete sebrat a odejít, aniž by se vás někdo na něco ptal nebo si toho třeba jenom všiml. A to už se v podobných situacích dá považovat za velkou výhodu.

9 komentářů:

 1. Neboj, však ony je ty ocucávačky po pár měsících/letech přejdou :D základem je "chodit" ve trojci pouze s páry, které jsou spolu tak dlouho, že nakonec budou osahávat tebe :D

  Diary of M

  Super článek, jako vždy ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky :) No z minulých zkušeností můžu říct, že ani po šesti letech chození nějaké páry ocucávání při hodinách na gymplu neomrzelo :D

   Vymazat
 2. Tak to abych byl skoro rád, že kámoš, který se mi ozve a staví se na čaj nejčastěji, buď svoji novou přítelkyni nepřivede, nebo si jí nevšímá a tak se s ní nakonec bavím víc já :D
  Druhou mojí výhodou je, že už skoro nikam nechodím, takže nemám ani moc příležitostí se tím třetím stát.

  Díky za další super článek

  PS: A neboj, taky si někoho najdeš (prosím, nebij mne za to a nevyhazuj mne odsud).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to je super výsměch :D :D A ne, já už nikoho tak nějak ani nehledám :D chci se prostě bavit, chodit na špatná rande a psát o tom :D zjišťuju, že tak jsem prostě nejspokojenější :) A díky za poslední větu, skoro jsem zapomněla, že jsem to sem dávno chtěla napsat :D

   Vymazat
  2. Tak to ja bych byl spokojenejsi se stalou partnerkou, kterou bych mohl obejmout, kdyz je mi smutno, nebo si s ni o cemkoliv popovidat a ktera by me vsechno naucila, protoze ohledne vztahu jsem uply mimon. Bohuzel to stale vypada, ze si spis na objimani koupim velkeho plysaka a na sex nafukovaci pannu. I kdyz ted me napada, pri mem stesti by ti dva pak byli porad spolu a ja bych byl tim tretim i ve svem byte :D

   Vymazat
  3. Jo, tak to přesně sedí :D :D To je asi jako naši dva psi, ty taky víc zajímá incest než někdo z rodiny :D

   Vymazat
  4. Nemaji ti dva v rodokmenu kraliky? Podle toho, jak o nich pises, to tak vypada:D Jeste stesti, ze jsou oba kluci, u nichz je tehotenstvi mozne jen ve filmech s DeVittem a Schwarzenegerem, jinak bys mela pri pristim navratu domu v pokoji celou smecku ;)

   Vymazat
 3. Čtu tvůj blog už delší dobu a pravidelně umírám (smíchy) nad tvými články a zároveň se ztotožňuji a přidávám do klubu sexuálně nezkušených :D. Takže chválím skvělou práci :D. Jo a díky vět typu "neboj, taky si brzy někoho najdeš", "neboj, to brzy přijde samo" apod. mám pravidelně chuť vraždit :D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, tyhle věty jsou prostě na pěst. Děkuju, že jsi mi nic takového nenapsala, a jsem ráda, že se ti moje články líbí :)

   Vymazat