sobota 5. března 2016

Věda aplikovaného ostrovtipu

To se tak stalo, že se hvězdy dostaly do podivné (PODIVNÉ) konstelace (Merkur asi vstoupil do Saturnu a vesmír za chvíli vybuchne) a mně napsal chlapec (!!!). Bohužel (zatím) o mě neprojevil zájem testosteronového charakteru, jak si vroucně přeju, nýbrž uznal za vhodné mi sdělit, že vyhrál lístky na stejný koncert jako já a přijde mu super náhoda, že před dvěma lety chodil na stejnou školu, na které nyní maturuju. Pak mi sdělil, že se nazpátek svezl s člověkem, kterého znám také.

To pak samozřejmě musím přemýšlet, co bych mu asi tak odpověděla, abych ho totálně okouzlila a přiměla, aby se do mě zamiloval, sdílel se mnou INTIMNÍ chvilky, nosil mi jídlo, dělal mi polštářek (na slintání), opíjel se se mnou vínem (a někdy se mnou pil i mléko s medem), seznámil se s mojí Pandou, sundaval mi věci z nejvyšších polic v supermarketu a tak. Jenže. Ačkoli je můj ostrovtip obvykle vybroušený jako břitva žiletek, které mi leží v šuplíku od prosince, protože se s nimi neholím, není zrovna pro každého, a rozhodně ne pro kluka, který mi napsal poprvé a já ho nechci hned vyděsit. Takže jsem se musela opravdu krotit při vymýšlení skvělé odpovědi, která by ho naprosto dostala do kolen.

Takže tady jsou všechny možnosti, které mě napadly odepsat na jeho zprávu, poměrně prostou, obyčejnou informaci:

Poté, co jsem vymyslela a zavrhla všechny možnosti, uplynula asi půlhodina a mě se nejlepší odpověď zdálo tohle:


Nebo:


Nakonec jsem odpověděla:

Chápu, že ne na každého lze aplikovat můj ostrovtip, že... ještě by se vyděsil a utekl. Což se asi stejně stane tak jako tak, že jo...

20 komentářů:

 1. Mělas použít kombinaci verze 6+7. 7, abys ho dostala, 6, abys pak mohla tvrdit, žes to ale říkala od začátku.

  OdpovědětVymazat
 2. Miluju, miluju Falešný nonstop (je to první věc, kterou jsem od Kundery četla a kvůli tomu pak přečetla i ty jeho známější knihy) a vůbec by mi nevadilo provozovat to, co tam dělají. He. :D No, dobře... Je hezké, že umíš ten ostrovtip provozovat i v realitě, já ho většinou dokážu uplatnit pouze na fejsbůku nebo u blízkých lidí. Když mě náhodou někde někdy osloví nějaký seznámeníchtivý muž (což se mi stalo DVAKRÁT za celý život), odtrovtipná a ironická odpoveď mě napadne většinou až doma. Heh. Musím se ještě holt učit :D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nonstop :D :D... Neměla bych fakt ponocovat, pak i ve dvě hodiny odpoledne píšu blbosti :D!

   Vymazat
  2. Já Kunderu nemám ráda, protože se mi nelíbí, že ve svých dílech většinou ukazuje ženy jako ty slabší a méněcenné, nebo mi to alespoň tak přijde. Ale falešný nonstop mě pobavil :D :D Představila jsem si nějakou vietnamskou večerku, kdoví proč :D :D

   Vymazat
  3. Jinak ten ostrovtip právě v praxi neumím, proto jsem sem napsala ty varianty. Nakonec jsem skončila u té nudné odpovědi. A na Facebooku je to ještě lepší verze, v reálu ze mě nevypadne skoro ani jedna celá věta, takže pak sedím doma, vymýšlím podobné varianty a sere mě, že nemůžu zastavit čas, rozmyslet si odpověď, a pak to zase pustit :D V životě jsem před cizími spíš zamlklá než cokoliv jinýho.

   Vymazat
 3. Hned to první jsi měla použít! Je to vtipné a pokud by to s Kunderou nepochopil, ani b si tě nezasloužil. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Spíš jsem se bála, že by třeba napsal !ano! :D :D

   Vymazat
 4. Zrovna jsem si toho Kunderu položila na noční stolek, jakože to začnu číst :D.

  Je to ošemetný s tim ostrovtipem a pěkně mě to sere. Člověk by vtípkoval, až by brečel, ale nevtípkuje, protože ne všichni proto máme stejnej smysl, žejo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak! Proto se bojím aplikovat ostrovtip na kohokoliv, kromě svých pár kamarádek, které mě znají tak dobře, že vím, že to pochopí a neutečou :D

   Vymazat
 5. Super možnosti, byla by sranda, kdyby jsi některou z nich doopravdy použila, zajímalo by mě, co by na to odepsal :D

  SweetElis

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To mě taky, ale to už se bohužel nikdy nedozvíme :D

   Vymazat
 6. :D :D Prostě ze života. Znám ten pocit, když se člověk půl století snaží vymyslet nejlepší odpověď na světě a nakonec vymyslí něco obyčejného, nudného, trapného nebo takového, na co mu už daná osoba neodpoví :D Ach jo..

  ...Instantní krása...

  OdpovědětVymazat
 7. Já bych byla za dvojku a hned na to jedničku, aby šlo vidět, že to byl fór :D Taky znám ten pocit... tak dobře, že jsem chvíli měla dojem, že můj osudový chlap bude ten, u kterého budu vědět, co bych měla odepsat.

  Zrzavá katastrofa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to prostě věda, s těmi chlapi a ostrovtipem.. :D

   Vymazat
 8. Kunderu znam jen podle jmena, ale treba od neho casem taky neco precta, treba uz jen proto abych pochopil Tvoji narazku. Ale Tvuj nazor na neho me odrazuje :( Nemyslim si ze zeny jsou slabsi ci menecenne, spis naopak a libi se mi hlavne zeny sebevedome a dominantni. Takze to, co dle Tvych slov on popisuje, by mi jiste zkazilo dojem z knihy a porad je jeste dost autoru, k nimz jsem se dosud nedostal.
  Diky za dalsi krasny clanek.

  OdpovědětVymazat