čtvrtek 21. ledna 2016

Nechte roští růst

Jednou za čas se taky rozhodnu prosekat si tam dole roští. Ovšem jenom v případě, že to jinak nejde. Třeba když hrozí, že si nebudu moct sundat kalhoty a vzít šortky na těláku. (Jojo, takovýhle je život staré panny.) V zimě je to o něco lepší, protože nemusím nosit šortky tak často, tudíž nechávám roští růst, jak se mu zlíbí. Někdy to ovšem vážně nejde dál, a tak musím sáhnout po radikálním řešení.

Přesně podle tohohle se řídím :D


Bohužel to není tak jednoduchý. Obyčejná žiletka na to v nejhorším stádiu už nestačí (což vám v ženských časopisech nikdo nikdy neřekne), takže je třeba se vyzbrojit nůžkami. A to ne těmi na nehty, protože ty na porost monstróznosti deštného pralesa ani náhodou nestačí.

Když jsem se nedávno pokoušela o holení, došlo mi, že ani nůžky nejsou to pravé, protože se přece nemůžu tam dole stříhat všude, to bych si ještě mohla něco ustřihnout. A to nemluvím o tom, že se mi zrovna nechce strkat si (byť důkladně umyté) nůžky kamsi, když vím, že jimi moje matka včera dělala módní sestřih jednomu z našich psů. Takže poté, co jsem zkrátila chlupy přibližně na poloviční délku, (což sice znamená, že už jsou kratší než moje ofina), ale ne že by je zvládla žiletka. Takže jsem usoudila, že to nemá cenu a že to prostě oholit nejde. No co. NO. A. CO. Mám právo nechat svoje roští růst!

Prostě se začnu holit, až budu mít kluka. (Je asi nasnadě říct: "Takže nikdy.") Jenže ani to nebude tak jednoduché. Už asi půl roku si skladuju voskové pásky, protože jakmile se tam dole oholím, naskáčou mi červené tečky a stejně to nikdy není tak hezky, jak bych si představovala. Možná bych měla ty pásky použít už teď, abych si zvykla na tu KRUTOU ZLOU BOLEST, ale nějak se k tomu nemůžu přinutit. Proč se trápit předem, že jo.

Napadlo mě, že bych řekla rodičům o pánský holicí strojek k Vánocům, ale nakonec jsem si to rozmyslela, protože by jim to mohlo přijít dost divné, vzhledem k tomu, že vousy mi díkybohu nerostou. Mohlo by to vyvolat spekulace, pro mě krajně nepříjemné (Třeba jako otázky, jak jsem si ten knírek holila doteď.) No ale stejně - ty strojky pro chlapy přece musí zvládnout oholit dohladka plnovous, tak proč by nezvládli oholit dohladka....ehm, jiný plnovous? Hm? Moje neotřesitelná logika zatím nemá opodstatněný důkaz, ale jednou na to přijdu!

Došla jsem prostě k závěru, že co se týče holení, je to tam dole jako zahrada: dokud tam chodíte jenom vy, vůbec nevadí, jak to tam vypadá. Jakmile si ale chcete pozvat návštěvu, musíte to tam kultivovat. Přece jenom ne každý má rád přírodu, že jo. Takže dokud vám nevadí divoká (panenská) příroda, NECHTE ROŠTÍ RŮST!

6 komentářů:

 1. Trochu se obávám, že pánské holicí strojky přeceňuješ;o)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neeeeee, to mi ani neříkej! Jako by nestačilo, že mi život celej život bere iluze ohledně lásky a sexu, teď ještě padnou i moje iluze ohledně holení. Neee.... :D

   Vymazat
 2. Opět skvělý článek, pobavila jsem se! :D:)

  Natálie.

  OdpovědětVymazat
 3. Po dvou letech s přítelem jsem už rezignovala no holení nohou :). Jen když je léto.

  OdpovědětVymazat
 4. Delas dobre, ze to neholis. Predstav si, ze potkas nekoho, kdo to ma rad prirodni a ty budes hladka jako male decko? Jak dlouho bude trvat, nez to zase naroste? Opacna varianta je urcite jednodussi a oholit se to da vzdycky ;) Ja bych treba prales ocenil. Kdyz ma slecna necim pripominat malou holku, tak za mne spis hrudnikem (vetsi nez trojky me desi, idealne tak jednicky nebo dvojky, i kdyz presne tohle nerozeznam, tak by bylo lepsi napsat, ze mensi jsou lepsi a dal to nerozepisovat :D) nez absenci ochlupeni.

  Takze jak jsi napsala: "Nechte rosti rust."

  OdpovědětVymazat