středa 9. prosince 2015

Jak se učím na maturitu

Je nás tady šedesát! Děkuju vám! Tolik teď přesně vážím!!! (Po ránu.) Fakt doufám, že se jednou dostaneme i na mou večerní váhu (asi tuna šedesát). Děkuju! :) 
15:50 Vytáhnu učebnice, které mi rodiče na moje výslovné požadavky nakoupili. Všechny jsou nové a krásně voní, takže je tak deset minut očichávám.


16:02 Připravím si fixy, propisky a tužky na poznámky.

16:05 Všem v okolí poctivě řeknu, že se jdu učit NA MATURITU, takže jsem osvobozena od všech povinností a ještě jsem zahrnuta bezmezným obdivem, že jsem se k takové vyčerpávající a náročné činnosti vůbec odhodlala.


16:10 Sednu si ke stolu a dám se do čtení. Po přečtení odstavce přenesu na papír takřka to samé, co je v knize, akorát vynechám nepodstatné větné členy jako například přídavná jména, číslovky, slovesa, příslovce, předložky a spojky a nahradím je šipkou nebo pomlčkou, případně středníkem, abych před spolužáky, kteří si budou moje poznámky chtít půjčit, vypadala chytře.

16:25 Zvýrazním si jména a pečlivě vyměřím místo, kam si nalepím mapičku nebo kresbu/fotku dotyčné osobnosti.Někdy si dokonce vezmu pravítko nebo si promyslím, co si okopíruju a založím si to barevnými papírky.

16:35 Na chvíli si položím hlavu na stůl, protože mi po všech těch informacích nějak těžkne...

17:05 ... a probudím se, celá rozespalá....

17:10 Takže si můžu dát snídani, když jsem se právě probudila.

17:30 Po jídle se vracím k učení, ale s plným žaludkem je čas na šlofíka po obědě (nehledě na to, že jsem si svou první večeři ospravedlnila jako snídani), takže si opět položím hlavu na stůl a jdu se věnovat trávení.

18:23 .. zdá se mi, že ke mně přišel pěkný blonďatý pacifistický nacista v té sexy uniformě a začínáme jsme plánovat revoltu proti režimu...Slint. Když se schováváme v protileteckém krytu, opře mě o oslizlou stěnu a za romantických zvuků kobercového bombardování na mě vytáhne svoji nabitou zbraň a  připraví mě o panenství, přičemž se otřásá zem, doslova.

18:30 Probouzím se celá zmatená a na mých poznámkách je loužička slin, kvůli kterým se rozpilo moje umné zvýraznění. Hledám toho sexy nacistu, ale nikde není. Uvědomuju si svoje panenství a svou touhu po konečném řešení tohoto problému s pěkným pacifistickým nacistou při organizování revoluce, tak se na chvíli zasním, zírám z okna a jsem naštvaná, že jsem se narodila ve špatné době a zemi, protože kdybych se narodila tak, aby mi v roce 1940 bylo devatenáct (z matiky nematuruju, tak si to spočítejte) všechno by bylo jinak, včetně holocaustu (který bychom s tím nacistou překazili)

19:00 Jdu ostatním říct, že si dávám pauzu v učení a všichni mi říkají, jak si jí zasloužím, když jsem se celé tři hodiny tak pilně učila. Máma mi dává čokoládu, protože je na mě moc pyšná. Kdyby tak ještě věděla, jaké mám hrdinské ambice!

19:00 - 22:00 Se dívám na televizi, na zprávy, protože to potřebuju k přijímačkám, že jo. Nebo si čtu. A pak mám pauzu, protože tu po tom učení potřebuju. Nebo píšu, protože to TAKY potřebuju k přijímačkám. Takže místo toho, abych se učila, píšu o tom, jak se učím. A to k přijímačkám NEPOTŘEBUJU. A k maturitní otázce s tématem Druhá světová válka jsem se ještě ani nedostala. Jsem u Přemyslovců. A ti mě moc nerajcujou.

22:30 Jdu spát, abych měla zítra čerstvou hlavu.


23:00 Protože jsem spala odpoledne, nemůžu usnout. Tak se převracím v posteli do ranních hodin a užírám se, že jsem zase nic neudělala...


... Tak snad zítra...

Zítra určitě!

#mamvelkykozy #alemalejmozek

5 komentářů:

 1. :D fakt skvělý článek! Normálně mě takovéhle nebaví, ale tenhle jo, prostě fakt úžasnej článek! :)
  Já bych se zase možná měla učit na přijímačky na střední školu nebo vlastně celkově do školy, a většinou to dopadá skoro stejně :D
  DENYII

  OdpovědětVymazat
 2. Podobné mému učení se na státnice :D Je to zoufalost :D

  Ili Libertad

  OdpovědětVymazat
 3. Tak obdiv za to, že se aspoň pokoušíš o učení a ještě s takovým předstihem! :D Já se na maturitu, kterou jsem měla letos na jaře, začala tak nějak připravovat vlastně až při svaťáku, možná týden před ním. :D Přitom jsem to plánovala už minimálně od ledna! Ale to byla furt normálně škola. A příprava na maturitní ples. A prostě jsem měla spoustu výmluv okolo. :D Zkrátka jsem dopadla jako snad každý maturant (i když jsem se předtím furt dušovala, že já to tak mít nebudu). Samotnou maturitu jsem nakonec dala relativně v pohodě, ono je podle mě kolem toho zbytečně moc humbuku a stresu. Většina učitelů chce, aby to studenti udělali, takže se to tomu nějak přizpůsobí, jop. :D :)

  OdpovědětVymazat
 4. Opět skvělej článek! :D Měla jsem to podobně a světe div se vytáhla jsem si Přemyslovce a bylo to za 1! :D Tak hodně štěstí! :)

  OdpovědětVymazat
 5. ááá, takový sny mívám taky :D. a postup učení taktéž...maturita mě čeká až za rok, ale některé větší písemky (třeba z matiky/fyziky/chemie) prožívám podobně :D.

  OdpovědětVymazat