sobota 7. listopadu 2015

Slintači aneb o líbání a osahávání na veřejnosti


Dneska jsem stála ve frontě na oběd. Přímo přede mnou stála nějaká mladší holka s klukem ze čtyřletého gymplu. Fronta dlouhá a já vzteklá. A aby toho nebylo málo, ještě ke všemu jsem měla skvělý výhled na jejich milostné skoroorgie v přímém přenosu. Tu chlapec odhrnul dívčině vlasy za ucho, tu ji objal paží kolem pasu, támhle jí zmáčknul zadek, tam jí dal francouzáka, tady jí políbil na rameno, ze kterého stáhl ramínko trička... Přičtěte si k tomu asi tak sedmdesát lidí namačkaných těsně okolo a uzoučkou uličku, kterou se chodí z jídelny ven. Ti dva nejen, že to nevnímali, ale ještě se tvářili nasraně, když do nich někdo strčit a vyrušil je tak z jejich důvěrností. A pak mi řekněte, jestli je tohle normální společenské chování.

Stejně tak celou svou docházku potkávám páry na školních chodbách, kteří zřejmě nevědí, co znamená dělat "soukromé věci." Takoví lidé si s největší chutí stoupnou doprostřed chodby, aby je každý musel obcházet, a vůbec nehledí na to, jak je to pro ostatní lidi nepříjemné. Já to vnímám nejen jako neohleduplné k ostatním, ale i jako přehnaně exhibicionistické pro pár sám. Jak může být holce příjemné, když všichni vidí, jak jí kluk při líbání mačká zadek? Jak si někdo může užít francouzský polibek, když se okolo ostatní baví o testu z matiky?

Někteří lidé to zkrátka prostě nevnímají. Co je k tomu ovšem vede? Je touha sahat na partnera biologicky podmíněná a musí se splnit, protože to tak velí čistě pudy (dobrý den, pane Freude)? Nebo je to čistá zaslepenost, kdy mají zmínění myšlenky jenom pro sebe a snadno si odmyslí padesát dalších lidí kolem, jak moc se topí v hlubokých očích partnera? Či je to prostě exhibicionistická touha, aby všichni viděli, že ti dva mají vztah a můžou si k sobě dovolit všechny tyhle intimnosti?

Nejen, že je to pro ostatní nepříjemné a vlastně i nechutné, mělo by to i pro partnery být narušení soukromí. Ale není tomu tak. Zdá se, jako kdyby se takovéhle projevování náruživosti na veřejnosti stalo pro některé lidi úplně normálním. A nejde jenom o ty odporné, mokré francouzáky. Jde i o to osahávání, ruce na zadku, na prsou... Je hezká věc, když se dva mají rádi, ale to je to takový problém, dávat si to najevo jenom držením za ruce, případně rukou kolem pasu, a to ostatní si nechat někam do soukromí?

Jednou jsme jeli s přáteli na chatu a mezi námi byl i jeden pár. Ta holka na klukovi seděla obkročmo, strkali si jazyk do krku, až jsme všichni ostatní slyšeli ty odporné mlaskavé zvuky, kluk jí sahal na prsa... a nás sedm nebo osm ostatních sedělo vedle a snažili jsme se to ignorovat, což bohužel moc nešlo. Nejnejskutečnější okamžik přišel, když jsme se zvedli a šli jinam, ale onen pár za pár minut přišel za námi a oba se divili, proč jsme odešli. "A co vám na tom jako vadí, že cheme bejt s váma?" tázala se holčina, odstrkujíc ruku svého milého ze svého ňadra trochu stranou, protože jí bránila ve výhledu na ostatní.

Ptala jsem se svých kamarádů, kteří jsou ve vztahu. Jedna kamarádka mi řekla, že to také nechápe, že je jí to i samotné nepříjemné, když se o to její milý pokouší. Další pár už v tom ale neviděl problém. Neuvědomovali si to. Doteky a intimnosti se pro ně stali něčím tak normálním, že jim to prostě vůbec nepřišlo divné. Další moje kamarádka, která se mnou trpěla orgie dvou výše zmíněných na chatě, se také vůbec nezdráhá ponořit se do vášnivé líbačky přímo ve třídě. Je jasné, že jí onehdá vadilo hlavně to, že ona tam svého přítele neměla. To je zároveň důkaz toho, že to nejen vyvolává touhu zvracet, ale dokáže to některé lidi i rozesmutnit.

Když se podíváte na lidi, kteří to takhle provozují, dojde vám, to hodně vypovídá nejen o jejich vztahu k ostatním, ale i o jejich sociální inteligenci a ohleduplnosti, a i o tom, jak moc velkou roli u nich hrají primitivní pudy, které zřejmě nedokáží ovládnout.

A tak vás za všechny prosím: nedělejte to. Ztrapňujete nejen sebe a svého partnera nebo partnerku, ale navíc znechucujete lidi kolem sebe a nechováte se ohleduplně. Nikdo nepotřebuje vidět, že jste nabití jako zbraně příslušníků SS, věřte mi. 

8 komentářů:

 1. Amen! Ma střední jsem tohle nějak neřešila a asi ani nijak na chodbách nevnímala, nebo možná to u nás ještě nebyl takový extrém. :-D Ale teď? Jak mě to, panebože, v metru dovádí k šílenství!! Mlaskání od líbání je opravdu jen o minimilimetr za neustálým popotahováním. Fuj! Prosím, nedělejte to! Nechte si to na doma a tam se klidně sežerte :-D A nejsem fakt nějak láskou zhrzená,jen si to necháváme na to soukromí. :-)

  OdpovědětVymazat
 2. To je hezký článek. Francouzaky a sahání na prsa nechápu a naštěstí to moc často nevídám. Je to hrozně bezohledné. Ten pár na chalupě byla katastrofa! Fuj!

  OdpovědětVymazat
 3. Haha, tak tohle je přesný. Zrovna tenhle týden jsem si o tom povídala se spolužačkama. A nám se to hnusí všem :D Já to vážně nechápu, i já jsem chodila do jedný budovy s (bývalým) přítelem a i když jsme se na chodbě sešli, stěží jsem mu dala pusu :DD Mám ve třídě jednoho kluka, co chodí s o rok-dva mladší holkou z osmiletýho a to je každou přestávku, chodí kvůli tomu i pozdě do hodin. A takhle to máme rozlezlý po celý škole, je to jako nemoc :DD Nejhorší případy ovšem potkávám v metru na eskalátorech, tam je to fakt populární....když je někdo takový přede mnou mám chuť je skopnout dolu :D Lidi by měli začít dodržovat nějaký společenský pravidla...chtělo by to zákon a pokuty :D
  http://chaoticandglamour.blogspot.

  OdpovědětVymazat
 4. Tak tohle taky nesnáším! :D opět jsi to skvěle popsala :D :D

  SweetElis

  OdpovědětVymazat
 5. Jasně, všem se to hnusní, dokud to nedělají oni sami :D Já to na jednu stranu fakt neocením,ale na druhou stranu si připouštím, že když je ten správný protějšek, tak se na svět dá prostě zapomenout. Takže jo, je to nechutný, ale občas se stane.

  OdpovědětVymazat
 6. u nas na gymplu to bylo taky sileny, furt nekde naky nechutny pary s potrebou se libat a osahavat:D my se jim ale stejne vzdycky vsichni smali :D

  OdpovědětVymazat
 7. Takový lidi nazývám muckáči. Nesnášim to. Blila bych. Mluvíš mi z duše.

  OdpovědětVymazat
 8. Podle mě to ti lidé prostě jenom nevnímají, mají v tu chvíli vygumovaný mozky, asi je to tak přirozený. Ale jakožto také silnou single ženu mě to rovněž nesmírně štve. Nejhorší je to v metru, když člověk stojí v tom výklenku v dveří a dvojice je na jeho druhém konci... takže fakt blízko... a mlaská. Už jsem párkrát prostě změnila vagón. :D

  OdpovědětVymazat