úterý 3. listopadu 2015

Co nikdy neříkat nezadaným: Přijde to, až to budeš nejmíň čekat
1. "Přijde to, až to budeš nejmíň čekat!"

Za tuhle větu bych zabíjela. Vážně, vždycky, když to slyším, objeví se mi u pusy pěna a moje odpověď se začne skládat z neartikulovaného vrčení. Protože, co na tohle říct? "Ok, tak já přestávám čekat, díky moc za radu!"?

Tahle sluníčková věta je tedy rozhodně na prvním místě mého seznamu a vlastně je i důvod, proč jsem se rozhodla tenhle seznam sepsat. Je to věta, kterou slyším nejčastěji, jak od zadaných, tak od nezadaných lidí. Nepopírám, že je to pravda; některé věci opravdu přijdou, když je nejméně čekáme (třeba průjem), ale neplatí to tak vždycky.

Když už jste single delší dobu, nebo když o tom přemýšlíte, nebo když už tuhle větu slyšíte po padesáté, nejde to nečekat. Prostě si nemůžete poručit, že přestanete čekat. Mimo to se začnete cítit nepříjemně pod tlakem, protože vždycky, když někam jdete, napadne vás, že prostě nesmíte čekat, že někoho potkáte. A jakmile si řeknete tohle, vždycky čekáte. A pak se vám do hlavy vloudí myšlenka, že čekat, že někoho potkáte, je vlastně hrozně špatně, a je to přesně ten důvod, proč se nikdo nikdy neobjeví. Čili se vlastně ocitnete v jakémsi začarovaném kruhu, kdy nemůžete přestat čekat na to, až přestanete čekat, ale vlastně pořád čekáte, ačkoli se snažíte nečekat.

Jo, přesně tak. Jak asi přestat na něco čekat? Když něco nemáme, je logické, že čekáme, až to mít budeme. Když je noc, je nám jasné, že den někdy přijít musí, takže na něj vlastně čekáme. 

Mimo to, existují přece lidé, kteří se seznámili třeba na seznamce. Nebo jim někdo někoho dohodil. A ti to jako nečekali, když do toho šli vyloženě s tím, že chtějí někoho potkat? 

Pokud nechcete působit jako sluníčkoví pitomci a totálně nezadaného člověka naštvat nebo znepokojit, tuhle větu prosím už nikomu NEŘÍKEJTE. Radím vám dobře, protože většinou napáchá daleko víc škody než užitku, ačkoli je myšlena dobře. 

Co třeba to vyměnit za ujištění, že to nemůže trvat věčně? Nebo že dřív nebo později se někdo objeví? To bude rozhodně daleko podnětnější a lepší, věřte mi.

9 komentářů:

 1. :D Ja som si to vravela sama. :D A keď som s čakaním naozaj prestala, fakt to prišlo! :) :D
  http://kristapetrik.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat
 2. .. třeba průjem :DD to mě skoro rozbrečelo :D
  Jen abych nastínila situaci, jsem na tom stejně jako ty, akorát jsem o rok starší, takže ještě o kus větší tragédie. Tvůj blog jsem si fakt zamilovala ♥
  A k článku - asi bych od všech těch chytráků potřebovala jen jednu jedinou radu, jak teda přestat očekávat?! :D
  P.S. Nikdy nepřestávej psát! :D I přesto, že ti pravděpodobně my, čtenářky, s odpaněním nepomůžeme, milujeme Tě!! :D

  OdpovědětVymazat
 3. S tím třetím odstavcem úplně souhlasím, taky jsem se tak cítila. Takže se omezím na pouhé - držím ti, Panno, palce!

  Zrzavá katastrofa

  OdpovědětVymazat
 4. Musím říct, že já jsem to tedy tak opravdu měla. Nějak jsem nic nehrotila a fakt někdo přišel. Každopádně..fandím Ti! :)

  http://es-veronica.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 5. :D :D :D
  Amen! Jedna z nejhorších vět, co člověk může vypustit z pusy! (Spolu s "však on se ten princ na bílém koni najde" "Ten pravý na tebe někde čeká"...). Jako opravdu? A já si už myslela, že umřu sama.
  Za tyto "uklidňovací" věty bych fackovala nebo zavírala do vězení :D

  ...Instantní krása...

  OdpovědětVymazat
 6. Naprosto souhlasím, tuhle větu nesnáším :D I když já nějak dokázala, že už na nic nečekám. Buď to přijde nebo ne. Zrovna teď mi to je jedno a opravdu na nic "nečekám". Vlastně se všem sama vyhýbám :DD S tou seznamkou máš ale naprostou pravdu!! Když jsem byla týden v Anglii bydlela jsem u páru, který se seznámil přes seznamku. Ona byla z Asie a on Brit...měli malinkou holčičku a naprosto dokonalej život. Myslím, že ti t čekali a chtěli aby někoho potkali :DD Prostě něčí logika je opravdu zajímavá a s touhle větou by dokázali povraždit hodně single lidí :D
  http://chaoticandglamour.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 7. Super clanek, jen bych malicko polemizoval s tim zaverem. Ja mam dojem, ze i kdybych byl nesmrtelny, tak se stejne nedockam. Vzhledem k tomu, ze nesmrtelny nejsem, prelozim si slovo vecne na do smrti a toho se fakt zacinam obavat.
  Posledni slecna, kterou se mi povedlo aspon trochu zaujmout na netu, moji fotku okomentovala "wow" a kdyz jsem ji seznamil s faktem, ze jsem natolik natvrdly a navic to chci fakt z lasky, ze jsem panic, komentovala to tak, ze to je snovy a spousta holek by bylo rado v pozici te, na kterou si kluk fakt dlouho pocka, se mi neozvala uz tak dlouho, ze jsem ji nedavno smazal z kontaktu. Nasledne jsem smazal i profily na seznamkach, protoze ani tahle forma seznamovani nema smysl. Zkratka nejspis zemru jako panic.
  A mas pravdu, za tu vetu bych zabijel :D
  Posledni dobou me depta i babicka, kdyz se me snazi predvedcit, ze bych si mel najit holku. To bych rad, ale jak?!

  OdpovědětVymazat