pátek 30. října 2015

Pes je nejlepší přítel člověka


Od té doby, co jsme si pořídili dva psy, jsou moji rodiče jako vyměnění. Z našeho starého psa nikdo na větvi nebyl, co si budeme povídat. Voda, granule, pelech, konec. Zato když jsme si pořídili dvě štěňata, začalo to jít celkem solidně z kopce. 

Rodiče se například dočetli, že granule nejsou pro psy zdravé. Aby tedy psům zachovali co nejlepší zdraví, začali jim vařit. Moje matka pravidelně nakupuje v lahůdkách krůtí maso, někdy i v hodnotě několika stovek, aby chlapečci měli jenom to nejlepší. Na moje námitky, že jsou psy a každé jídlo jim připadá jako nová dávka drogy chronicky závislému člověku, takže jim rozhodně nemusí vyvařovat to nejlepší maso, nesouhlasně vrtí hlavou a namítá, že jim přece nebude kupovat nějaké blafy.

Když jsem se snažila vyhnat klubko psů a svého otce ze svého pokoje, kde se rozhodli přetahovat s o míček, táta mi mezi větami typu :"Kdo je náš pejsánek? No kdo je náš pejsánek? No nejsi to snad ty, ty jeden klučíku ušatej?" sdělil, že jestli budu ještě chvíli nadávat, že mě ruší od vypracovávání maturitní otázky, tak už mi nikdy nepůjčí auto.

Hošíčkům dokonce není po chuti ani chodit ven. Když je člověk ráno tahá z postele, vůbec se jim nechce. Zavrtají se ještě hlouběji do peřin, které jsou tak chlupaté, že se z nich stala pro psy naprosto dokonalá kamufláž, a když si tam zalezou, člověk neví, jestli ještě loví psa nebo klubko vypuštěných chlupů. Moji rodiče se divili, proč se klukům nechce ven. Přišli na to docela nemilým způsobem, když si můj táta oblékl cyklistický dres, který jeden z kluků pochcal.
Poté se přišlo na to, že kluci chodí na záchod na naši novou sedačku. Ne na tu část před televizí, ale na tu úhlopříčnou, kam si moc často rodiče nesedají, ale skladují tam nevyžehlené prádlo a podobně. 
Proč by taky chodili ven, do mokra a zimy, když si můžou ulevit na měkkém a ještě k tomu na dece, že. Mimo to je to jejich nejoblíbenější místo, když mají průjem.

Jako by toho nebylo málo, jeden z těch malých hajzlíků se naučil skákat na jídelní stůl. Ze země. Ze země bych tam nevyskočila ani já, a ta malá chlupatá koule se tam prochází, když nikdo není doma, jí tam všechno jídlo, co najde, přehazuje ubrusy, shazuje vázy a skleničky dolů, a odnáší si do postele rodičů všemožné předměty, jako je například: váza, dřevěná miska, kafe v pytlíku, misky na potraviny (které jenom ožužlá, nechá na nich stopy zubů, protože se ty bezpečností pacičky ještě nenaučil otevírat), sušené plody v pytlíku, celé vajíčko uvařené natvrdo, a v posteli je potom v klidu oba dva hajzlíci žvýkají.
Jednou dokonce sundali dolů celou kostku másla, ze kterého jsem si ráno namazala dva chleby, celé ho snědli a potom posrali celý byt, kromě mého pokoje, který si pečlivě zavírám, než jdu pryč. Táta se tomu jenom smál a konstatoval, že se alespoň hezky promazali zevnitř.

Když se v době oběda/večeře vaří rýže, kus kus a maso, můžu si být prakticky jistá, že je to pro psy. Na moje námitky, že to není fér, že já chodím do školy, pracuju a, přiznejme si to, mám o něco větší hodnotu pro zachování lidstva a všech jeho ideálů a tak, než ty dvě bestie, tudíž tedy potřebuju kvalitní potravu, rodiče se ani nezastaví nad zdobením psích misek s navršeným kuskusem s kousky masa, mrkve a řapíkatého celeru, a odpovídají, že mně je přece devatenáct, a já mám přece dvě ruce, takže si můžu něco uvařit sama, zatímco ti dva drobečci si, chudáčci, nemůžou uvařit nic, a živiny potřebují úplně stejně, ne-li víc, protože ještě k tomu musí být tak úžasně roztomilí. A tak se moje obědy pravidelně sestávají ze suchých zbytků chleba a medu, protože kromě toho u nás doma nikdy nic není, zatímco psi mají plnohodnotnou porci se všemi výživovými hodnotami. A když mi rodiče náhodou něco k tomu obědu přece jenom koupí a nechají to na stole, mají psi ještě zákusek.

Abych to demonstrovala, takhle rodiče zdraví psy: "Ahoj zlatíčko, ňufíčku, ty moje štěňátko, ty můj chlapečku, kočičáčku, kocourečku, pejsvídku, ňuňu, nyny, ahoj hafíčku, ty jeden roztomilej chlapečku ušatej, ty krásný malý heboulinečký princátko. No to snad ne, takový roztomilý zvířátko, co tady dělá takovej malej jemňoušek roztomiloušek ňufínečínek? No to snad ne, takovej malej roztomiloušek!" (Dosaďte si sem ten nepřirozeně vysoký hlas plný nadšení, a taky to, že u toho vždycky klečí, aby na je psy mohli obsakovat.)
A takhle zdraví mě:  "Čau." (Suchým, nezaujatým tónem.)

No jo, holt je to těžké. Pes je přece nejlepší přítel člověka, ne? A nějaká vlastní dcera, ta nikoho nezajímá, protože není jemná a roztomilá. A ke všemu nezajímám ani ty psy, protože je nekrmím a neňuchňám a nezbožňuju je tak, jako rodiče. (No jo, dobře, tak až takovou hodnotu pro zachování lidstva zase nemám, co si budem povídat. Jsem přece PANNA. Zato ti dva malý inseminátoři mají sexuálního apetitu na rozdávání.) Takže se v naší domácnosti vytvořila sekta - rodiče + psy a jeden nechtěný, trpěný člen, který zabírá celý jeden pokoj, kde by si mohli všichni šťastně hrát a skotačit, jí jídlo, co by mohli sníst psi a ještě si na něj stěžuje, a zavírá do kuchyně a sklízí věci ze stolu. Prostě hrozná, nepřející holka. Až se jednou nezavřu na noc, sežerou mě ti dva chlupáči (psi, ne rodiče) ve spánku, to se vsadím. Anebo mě dřív rodiče vyšoupnou do předsíně, k trubce topení, odkud se pomalu ale jistě rozpíná ďábelské chlupaté psí impérium... 

7 komentářů:

 1. :D děkuju za zlepšení nálady hned poránu :))

  OdpovědětVymazat
 2. Hned mám lepší den a jsem šťastná za tu naši prdelínu, která je naštěstí vychovaná, jí normální granule, chodí na procházky a zůstává hezky na jejím místě s tím, že párkrát za den za tebou přijde ke kuchyňskému stolu a položí ti hlavu do klína nebo si na tebe vyskočí předníma packama a chvilku se mazlí. Takovýhle sr*či by u nás doma nevydrželi ani hodinu. Hned by letěli :DD Vaši se zbláznili ne? :P
  http://chaoticandglamour.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 3. Bozii, dik za zlepseni nalady! :) a pokoj si pred spanim radsi zamci.. :D

  OdpovědětVymazat
 4. Tak tohle je naprosto boží článek, to se ti zase jednou povedlo! :D

  SweetElis

  OdpovědětVymazat
 5. Opäť si nesklamala článkom :D prosím napíš knihu ja chcem nejaké takéto ćítanie na zlepšenia nálady :D
  Inak od kedy my máme kocúra moji rodićia sú tieź ako vymenený :D

  Me and my ART

  OdpovědětVymazat
 6. Já bych se teda být tebou přihlásil, ať pro psy vaří 3 porce místo dvou a jedl bych s nima :D vypadá to na celkem dobrý večeře :D

  OdpovědětVymazat
 7. psi ovládli domácnost :D mají se lépe jak ty.... to už mi od tvých rodičů přijde přehnané... a ještě když nejsou vychovaní :(

  OdpovědětVymazat