úterý 6. října 2015

Jak jsem měla být náplastTo jsem si takhle seděla ve čtvrtek u počítače. Najednou mi skoro po roce vyskočila zpráva od Ötziho.Ötzi je ten kluk, se kterým jsem chodila do tanenčích.
Hned mi to bylo divný, protože jsme se rok nebavili, a mimo to jsem věděla, že má holku (ten hroznej pocit, když jsem si vždycky myslela, že je to ten "chudáček blbeček" a pak mi došlo, že daleko větší chudáček blbeček jsem já sama). Když jsem to podotkla před kamarádkou, hned mi odpověděla: "Asi jim to neklape!" V tu chvíli jsem to ještě nijak neřešila. Psali jsme si a docela si rozuměli, daleko lépe než kdy předtím. V pátek se to opakovalo a v sobotu taky, akorát okolo deváté napsal, že si teď nemůže psát, že musí jít ven. Bez smajlíku. Bylo jasný, že se něco stalo. Tak jsem se v tom nevrtala, protože jsme se domluvili další den na pivo.

Druhý den jsem tedy na schůzku přišla, a po pivu z něj vypadlo, že se s přítelkyní včera rozešel. (Může mi někdo, sakra, říct, proč si lidi vybírají ZROVNA MĚ, abych jim radila ve vztazích? A proč si mi, sakra, vylévají srdce?!) Po dalším pivu se rozmluvil a potvrdil tak kamarádčina slova; že se jim to sralo už od středy ten týden, a že ho podvedla. Nasadila jsem soucitný obličej, soucitné kecy. Po dalším pivu z něj vypadlo, že jí koupil k narozeninám to stejné tričko s logem jejího oblíbeného filmu, jako měl on sám. Jako měl ten večer na sobě.

Řekla jsem mu, že je jasný, že ho ten rozchod bude bolet, ale on vehementně odpovídal, že už je z toho venku. Za den? Nemyslím si. 

V průběhu večera jsem se o jeho ex slečně vyjádřila několikrát jako o čubce, abych mu zvedla náladu. Ötzi se toho chytil, když jsem to opakovala asi po desáté: "Hele, já bych jí strašně rád naštval! Nedáme fotku?"

Protože sama vím, jak silná je touha, aby vás ten dotyčný viděl a věděl, jak si užíváte a jak se bez něj obejdete, rozhodla jsem se na to přistoupit. Nebo to taky možná bylo proto, že jsem měla těch pět piv už v sobě.

Takže jsme šli na to. Samozřejmě chtěl, abych nás vyfotila já a zveřejnila to na svém profilu. Vytáhla jsem mobil a on se ke mně přimáčknul, dal mi ruku kolem ramen a hlavu si skoro položil na moje rameno, přičemž ještě před nás umně naaranžoval naše skoro vypitá piva a popelník, protože s ní nikdy nekouřil. "A ať je tam vidět to tričko! Já jsem totiž mojí ex o tobě vyprávěl, takže bude nasraná o to víc, jelikož ví, jak jsem do tebe byl tenkrát zamilovanej!

V tu chvíli už mi to v hlavě cvakalo na poplach. Pár fotek jsem udělala, ale všechny jsem obratem zhodnotila jako naprostou hrůzu. Pak jsem řekla, že ne, že to nejde.

Ale on se neodsunul. Naopak. Zůstal s rukou okolo mých zad a začal mi hladit rameno. Posunovala jsem se na lavici co nejdál od něj.

"Hele víš, já toho teď někdy tak lituju, že jsem se s tebou nedal dohromady v těch tanečních! Jenže já jsem si myslel, že na tebe nemám, protože jsi chytrá a hezká a já jsem se strašně styděl..."

A pak mu tohle věřte. Je jasný, že já jsem jenom taková náplast. Holka, kterou zná, a která byla po ruce. Holka, díky který by svojí ex mohl ukázat, jak je nad věcí a jak je z toho venku. I když je podle mě jasný, že ve skrytu duše prostě chce, aby začala žárlit a zase se o něj zajímat. Přijde mi to dost hloupý nejen pro něj, nejen vůči jeho ex, ale nejhorší mi to (jak jinak :D) přijde vůči mně, protože jsem prostě... náplast. Figurka, která mu má pomoct, aby k němu přilákala jeho ex.

Tak jo, fakt díky. Až takovej mentál zase nejsem, děkuju moc... Myslela jsem, že bychom mohli být kamarádi, ale tohle mi zanechalo v puse jenom odpornou pachuť. Pozdě bycha honit a omlouvat se, že na mě v tanečních nic nezkusil. Vždyť já jsem nakonec vážně ráda.

4 komentáře:

  1. ja si tak rada čítam tvoje články, vždy sú také.. živé :) čo sa tohto chlapca týka, tak uff, dobre, že si sa nenechala namotať, napriek tomu, že si v sebe mala tých 5 pív a jeho ruku okolo svojho pásu :D dobre si spravila!! :) -M.

    OdpovědětVymazat
  2. celkom zaujímavý príbeh :P ja mám úplne divný pohľad na ľudí a na všetko.. takže ja by som mu asi dala šancu :) teda nie takto, že by ste spolu začali chodiť, ale nejako by som ten kontakt udržiavala a časom by som uvidela :P
    Original copy blog

    OdpovědětVymazat