úterý 29. září 2015

Smutná pravda o dietě

Přibrala jsem. Dvě kila. Proč? Asi hluboké zklamání a deprese. Nebo jsem musela zajíst tu díru po naději, kterou jsem měla, když to vypadalo, že má Frankie zájem. Místo toho, abych zaplnila své prázdné nitro, jsem pouze obalila svoje tělo do nevábné vrstvičky tuku. A to teda ne, takhle to prostě nenechám! Takže od zítřka držím DIETU! Přísnou! FAKT! 
Jenže všechno má svoje úskalí, i když to navenek vypadá úžasně. Jaká je tedy smutná pravda o dietě, kterou vám nikdo předem neřekne?1. Nejlépe se o držení diety rozhoduje s plným žaludkem. A to nejlépe po nějakém ohromně velkém, nezdravém a šíleně kalorickém jídle, které jste snědly v půl desáté večer, takže máte výčitky svědomí. V tu chvíli to vypadá krásně; prostě nebudete jíst, to přece není tak těžké! Jo, to se tak lehce říká s plným břichem! 

2. Horší to s rozhodnutím držet dietu začne být teprve tehdy, když dostanete hlad.

3. Všechny dietní a zdravé věci vypadají na obrázcích a blozích strašně pěkně. Jenže v reálu dopadnete tak, že si žužláte studenou, slizkou mrkev a oschlou rýži, protože vaše kuchařské umění se omezuje na míchaná vajíčka a rozmrazení pizzy. Koláče z pohanky s falešnou čokoládou ze sojového mléka a krůtí prsa v omáčce z rukoly a olivového oleje už jsou prostě jiná liga, na kterou sice mají všechny ty krásky z Instagramu, ale pro vás je to zkrátka nemožné.

5. Dvakrát nebo třikrát utratíte neskutečnou sumu za zdravou výživu, ale pak je vám líto peněz, takže se zase vrátíte k rýžovým chlebíčkům z Alberta, protože je přece lepší na jídle ušetřit a být hubená a ještě k tomu bohatá.

6. Když si nevyvařujete úžasná dietní jídla podle posledních trendů a máte jenom oschlou mrkev a rýžové chlebíčky, nemůžete se tím chlubit na Instagramu, protože by vás okamžitě někdo obvinil z drsné diety, kterou si jenom ublížíte. Takže o vašem hubnutí nikdo neví a všichni okolo vás si vesele a naprosto bez výčitek žerou a netváří se ani trošičku provinile, že se na to musíte koukat.

7. Jakmile držíte dietu, všechno, tím myslím opravdu VŠECHNO jídlo se změní z obyčejného a nezajímavého na úžasně lahodné a vábivé. Třeba i suché tři dny staré rohlíky s oschlým sýrem, o kterých byste před dietou ani neuvažovaly, byste teď jedly s největším potěšením, protože vaše chuťové buňky je díky předchozí askezi vidí jako tu nejlepší božskou manu.

8. Všichni kolem najednou něco jedí. Všichni. Všechno. A úplně všechno to jídlo vypadá skvěle A jenom vy máte nedostatek, takže se ve vás začnou projevovat prastaré pudy a instinkty. A to až tak moc, že byste byly schopné po těch lidech skočit, povalit je na zem a vyrvat jim jídlo přímo od úst. Ale nemůžete! Nejste přece zvířata! Zatracený vychování!

9. Po dvou nebo třech dnech přijde placebo efekt. Díváte se do zrcadla a zálibně shledáváte, že jste už shodily a vypadáte rozhodně hubenější. Pak si ale stoupnete na váhou a ouha... pořád vážíte stejně (Nebo i o kilo víc! Proč ne, že jo.), takže se vám skoro okamžitě vrátí starý kritický pohled a myšlenky typu: "Proč to, sakra, vůbec dělám? Vždyť vůbec nehubnu!" 

10. Začnete neskutečně žárlit. Na ty lidi, kteří můžou sníst cokoli, co chtějí, a neztloustnou. Najednou si všímáte, jak se ta hubeňoučká spolužačka, o které jste si mysleli, že je možná anorektička, láduje už druhými brambůrky, zapíjí to colou a zajídá třemi koblihami, a pak si ještě dá spokojeně přidat oběd. A uvědomíte si, že to takhle dělá už celé čtyři roky. A pořád má velikost 32.

11. Jednou si dopřejete za odměnu jednu müsli tyčinku navíc a hned přiberete alespoň půl kila.
Takže vás naplňuje zášť a ještě ke všemu smutek, protože nejen, že nemůžete nic jíst, ale ještě k tomu si ani nemůžete dopřát nic za odměnu.

12. Některé dietní jídlo byste mohly jíst v obrovském množství. Třeba máte k obědu salát s vajíčkem a vajíček byste najednou snědly kila. Nebo máte k večeři "přiměřené" množství těstovin nebo ke snídani přiměřené množství cereálií. Sice je to jídlo napsané v dietě, takže je to zdravé, ale jíst ho na tuny by asi úplně dietní nebylo, co?
Ale tak... když je to napsané v jídelníčku...

13. Když dietu přestanete držet, na oslavu toho, že jste to vydržely, nebo dokonce něco shodily, si dáte... jídlo. A hodně. Teď se přece musíte odměnit! A můžete si toho dát fakt hodně, protože jste tak dlouho skoro nic nejedly! A všechny asi víme, kam se tímhle zase dostáváme...

3 komentáře:

 1. Úžasný článek :D Jako bych se viděla :D
  SweetElis

  OdpovědětVymazat
 2. Ty bys měla psát někam do časopisu :)) Opět super článek a bohužel dost reálný :D

  Ili Libertad

  OdpovědětVymazat
 3. Všechno perfektně sedí :DD Ty jsi fakt skvělá! :D :)

  OdpovědětVymazat