neděle 20. září 2015

Jak měla moje máma radost, že jsem dostala kytku


Jednou jsem takhle přišla domů, a za dveřmi v bytě jsem našla kytici pěti růží. Bylo pozdní odpoledne, takže tu kytku našli rodiče, kteří tou dobou už nebyli doma. Se zvědavostí jsem se na ni podívala. Můj první nápad byl, že je od babičky, která mi ji posílá k narozeninám (které jsem měla před dvěma měsíci, ale tak, každý se může splést, ne?), ale pak jsem tam našla dokonce ještě básničku.


Bohužel vám ji sem nemůžu přepsat celou, jistě chápete, že by to ode mě nebylo úplně fér, a mimo to by mě mohl někdo snadno identifikovat, což je škoda, protože byla opravdu špatná. Můžete si to ale představit díky mojí reprodukci:

Byla jedna Panna,
Byla to fakt dáma.
Ráda jedla, měla důvod,
To jenom tak na úvod.

Nehledě na velmi špatnou kvalitu té básně a faktu, že na začátku veršů se nepíše velké písmeno, když věta pokračuje, mě to do kolen nedostalo hlavně proto, že to bylo od Evžena. Jo, je to hezký a všechno, ale od kluka, kterej se mi nelíbí a kterým dokonce tak trochu pohrdám? Tohle dostalo do trapný situace nás oba. Jeho proto, že mi tak projevil city, a mě proto, že jsem se cítila tak trochu dlužná.

Nedostatek mého nadšení ovšem bohatě vykompenzovala moje matka. Když se vrátila domů, přímo překypovala nadšením. Pobíhala kolem kytice, postavené na stole v kuchyni, zkoumala ji ze všech stran, vyndavala ji a zase zandavala, a naprosto fascinovaná mě zahltila otázkami, protože ji nejspíš,  šokoval zájem nějakého kluka o mou osobu ještě víc než mě.

"Panenko, kdo je ten kluk?"

"Ten musí bejt fakt hodně zamilovanej, co?"

Přišla ke mně do pokoje, kytku v ruce: "Panenko, podívej se na ty růže, ty musí mít snad půl metru!"

"To musela být ale fakt hodně drahá kytka!"

"Jedna růže stojí nejmíň osmdesát korun!"

"Panenko, ty jsou teda fakt nádherný, takový krásný růže jsem snad v životě neviděla!"

"A ukážeš mi jeho fotku?"

"Prosím, ukaž mi jeho fotku!"

"Jak dlouho už se znáte?"

"Od tanečních, jo? Už tak dlouho? To snad ne!"

"A pozveš ho na váš maturitní ples?"

"Ale on stejně ví, kdy to je, takže přijde, že jo?"

Ach jo. Bylo mi smutno i za ni. Potěšilo mě to, ale zároveň mi to nechalo pachuť jakési trpkosti, že jediný, kdo mi kdy dal kytku, je Evžen, který se mi absolutně nelíbí. A že kluci, kteří se mi líbí, na mě koukají jako já na Evžena. Je to prostě zacyklené.

Nakonec jsem se pochlapila a řídila se vlastní radou. Rozhodla jsem se Evžena popravdě zpravit o tom, jak se to vlastně má. Ulevilo se mi, ale i tak mi přijde, že je to od těch nahoře jenom výsměch. Jestli se na mě někdo dívá, tak se musí neskutečně bavit.
9 komentářů:

 1. Moc hezký článek, myslím, že tuhle situaci alá jedna strana má zájem, druhá ne si zažila asi každá z nás. Jinak přeji hodně štěstí ať ta další kytice růží je již od tvého vysněného prince :-). PS: Jsem moc ráda, že jsem objevila takový zajímavý blog.
  Glamour and beauty

  OdpovědětVymazat
 2. what a lovely Illustration
  and post :)

  with love your AMELY ROSE

  OdpovědětVymazat
 3. Doufám, že mi Evžena nepřinese kytku O.o Je mi toho kluka trochu líto, ale chápu tě a je vážně dobře, že jsi mu to napsala :) Já když jsem dostala kytku od kluka, tak jsem ji radši nechala u kamarádky. Těžkoby se vysvětlovalo, že za mnou v 7 ráno přijel "kamarád", kterej má dlouho přítelkyni a je o 3 roky starší O.o
  http://chaoticandglamour.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 4. Jediná možnost, jak se do toho nezaplést je to říct narovinu :) Palec hore!

  Ili Libertad

  OdpovědětVymazat
 5. Tak tento príspevok sa mi moc páčil :) Je mi ale toho chalana troška ľúto, veľmi sa snaží a je to pekné. Priala by som mu obojstrannú lásku ale chápem samozrejme aj teba :) Nemá význam niekoho naťahovať - skôr ho tým zraníš :) V každom prípade i prajem toho pravého ako aj jemu

  www.co-je-dobre-to-musim-mat.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
 6. Opět skvěle napsaný článek! :) ..jak tak koukám, tak je to u všech stejné.. ten, kdo se líbí nám o nás ani nezavadí pohledem, zatímco takovýchto "Evženů" se jen tak nezbavíme :D

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat
 7. Evžen fail :D jsi dokonalá, píšeš prostě úžasně! Hrozně mě to baví :)
  www.plesatazpevacka.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 8. Mně jednou přišly kytky kurýrem :D docela vtipné bylo, že jsem zrovna cvičila a brácha jim otevřel a ječel na mně, že mám jít na zahradu, tak jsem vyběhla v kraťáskách a podprsence od nike, úplně rozcuchaná a červená a spocená a tam na mě čekaly růže :D bylo by to úžasný, bohužel ten chlapec mne taky vůbec nelákal... respektivě, pozorný byl, ale asi si myslel, že vše uhraje přes peníze :)
  www.getmovincz.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 9. Je to krásné gesto, ale.. ale! Vždycky od té špatné osoby. Moc se mi líbí i článek o Evženech, který tomu předcházel. Ta myšlenka, že každý jsme někdy Evžen. A proto je fér, jednat s nimi fér. Prima, že jsi to vyřešila (snad). :)

  OdpovědětVymazat