sobota 26. září 2015

Jak jsem si prohlédla obložení na stropě
Jednoho večera, před rokem, jsem s kamarádkou vyrazila na diskotéku. Protože už jsem byla tou dobou plnoletá, koupila jsem láhev vodky, kterou jsme šikovně skryly venku pod sněhem. Část jsme jí přelily do malé lahvičky, kterou jsme nepozorovaně pronesly dovnitř. Pak jsme si koupily džus a začaly popíjet.
Netrvalo to dlouho a po pár výletech ven pro novou dávku lihoviny jsem se dostala do příjemně snové nálady a moje introverze se kamsi záhadně vytratila společně s mou soudností a zdravým úsudkem.

Pak jsem se našla, jak tančím a rozhlížím se se po parketu a hledám, jaký mladík by mi asi tak mohl posloužit jako líbací oběť. Znáte takový ten pocit, když jste někde mezi lidmi, ale jste vlastně sami? Když se rozhlížíte, ale nikdo se na vás pořádně nepodívá, jako kdybyste tam nebyli? Stalo se mi to předtím už hodněkrát a moc hezký pocit to tedy není.
Každopádně teď jsem tančila a rozhlížela se asi tak tři čtyři písničky; pak se mi konečně podařilo navázat oční kontakt s klukem s podlouhlou hlavou s krátkým sestřihem, který tančil kousek vedle mě. Moje oči byly skoro jako magnet a přitáhly ho ke mně se stejnou silou, jakou disponuje otevřená krabice čokolády - pojď a vezmi si. (Ovšem krabička čokoládové náhražky ve chvíli, kdy vás honí mlsná a doma už nic jiného není, upozorňuji.)

Chvíli jsme tančili naproti sobě a já civěla někam doprostřed jeho hrudi. Posléze se jeho pásek zaryl do mého břicha, když se ke mně přitiskl. Bylo mi jasné, že jakmile vzhlédnu, využije šance. Díky alkoholu mi to už bylo jedno, a tak jsem to udělala.
Samozřejmě na sebe jeho ústa nenechají dlouho čekat. Strčil mi jazyk do pusy a já na okamžik zavřela oči, čekajíc nějaký ohňostroj nebo oheň, ale nic se nedostavilo. Jenom jazyk. Slizký polibek. Jiskra nepřeskočila.

Pak jsem otevřela oči. Vždycky jsem to chtěla při líbání udělat,ale nikdy předtím jsem si na to nevzpomněla. Díky tomu, jak jsem byla zakloněná, jsem měla skvělý výhled na strop, a tak jsem si ho začala prohlížet. Chlapec mě zatím přitáhl blíž, objal, jeho jazyk klouzal slizce po mém, a já...
Panejo, ten strop! Ten byl fakt hodně zajímavej; hnědej a složenej ze svislýho obložení poskládanýho do čtverců nad celým sálem, který se uzavírají do skupinek, ve kterých se postupně zmenšují, až se z toho nejmenšího z nich stane kulatý světlo! No páni, to je ale vážně hodně zajímavý strop! Tak důmyslně poskládaný! Takový jsem ještě neviděla!

Chlapec se konečně odtáhl a zakřičel mi do ucha: "Víš, že máš moc hezkej obličej?"

 "A víš, že tady mají vážně moc hezkej strop?"

Pak jsem vzala roha.

Jo, tohle mi stačilo. Vymluvila jsem se, že musím najít kamarádku. Zatím jsem ale šla pryč jenom proto, abych mohla... očumovat strop v hale. Sama. A nakonec jsem tak byla nejspokojenější. Protože když nepřeskočí jiskra, je líbání vždycky jenom slizký.

Pak si mě přidal na Facebooku, napsal, že si mě pamatuje, na což jsem neodepsala. Od té doby ho ale v přátelích pořád mám, někdy si lajkneme fotku a to je asi to nejlepší, co z toho mohlo vzniknout. Tedy kromě umělecké a hloubkové studie o stropu místní diskotéky...Co vy a líbání s otevřenýma očima? Už jste to někdy udělali? Přijde vám to zvláštní? Proč je lepší mít u toho oči zavřený? Těším se na vaše komentáře!

Vaše PP.

8 komentářů:

 1. Já je u toho mám dost často otevřený, ale možná je to stylem, jakým se s přítelem líbáme. Nikdy mi to nepřišlo, dokud kamarádka při pohledu na nás nedostala záchvat smíchu a neprohlásila, že se tak roztomile ozobáváme... A vlastně je to tak. Obvykle se nelíbáme s jazykama, spíš je to taková série krátkých polibků a já se u toho na něj ráda dívám. Obecně nemám dlouhé a vytrvalé "strkání jazyků do hlav" moc ráda :D

  OdpovědětVymazat
 2. Samozřejmě, že už jsem je zkusila otevřít, ale je to divný :D Až se nakytne další příležitost (jestli někdy), tak se rozhodně zamyslím nad nečím, jako je strop...snad bude pěknej :P
  Skvělý článek, pobavila jsi mě...opět :)
  http://chaoticandglamour.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 3. Já oči radši zavírám, tak nějak automaticky a přijde mit o vždycky děsně vtipné, když vidím někoho, jak se líbe a jeden z nich má otevřené oči :D přijde mi to takové neosobní a znuděné :D

  Ili Libertad

  OdpovědětVymazat
 4. Oči jsem otevřela asi 2x v životě - bylo to hlavně divný, ze všeho nejvíc mě děsily nově vyražené blond vousy na cca. 3 dny neoholeném knírku... fuj... a kousaly! :D Myslím, že otevřené oči znamenají neupřímnost, prostě to není ono.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně! Neupřímnost, znuděnost. Co bych vlastně čekala, když se mi ani jeden ten kluk nijak extra nelíbil? Ach jo.

   Vymazat
 5. :D Bomba. Připomíná mi to moji první hyper-mega-super erotickou zkoušenost s úplně prvním polibkem, kdy jsem si taky představovala, že kolem minimálně proletí kometa a když přišlo na věc, stejně jako ty jsem dělala důkladnou studii stropu nade mnou:D
  Tvoje články mě baví...

  fitnesslamka.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 6. Amazing post!!!! kiss from Italy
  http://loryschannelmakeupandbeauty.blogspot.it/

  OdpovědětVymazat